Tefekkür Damlaları

Allah’ı inkâr etmek mümkün değildir

Evet, Allah’ı inkâr etmek mümkün değildir. Çünkü şu âlemde öyle icraatlar var ki Allah’tan başka kimse onlara fail olamaz. Kimin haddine ki onlara sahip çıksın. İsterseniz küçük bir âlem olan vücudumuzdaki mucizane bir icraatı öğrenin ve sözümü tasdik edin.

İnsanda 60.000 biyolojik istidat (kabiliyet) vardır, başka bir ifadeyle insanı 60.000 rakamdan oluşan bir şifreye benzetebiliriz.

Saçının kılından, göz rengine kadar her şey bu şifrelerde yazılıdır. Bu 60.000 şifrenin 30.000′i anne hücresinde mevcuttur. Fakat şifreler 4, 45, 143, 34657……. gibi karışık olarak bulunur. Eksik olan rakamlar ise baba hücresiyle tamamlanır. Ancak babada 250 milyon meni hücresi vardır. Anne hücresi bu 250 milyon meni hücresinden kendinde eksik olan numaraları taşıyan hücreyi bulmalıdır. Ve bunu çok kısa bir zamanda yapmalıdır. Çünkü hayatı o kadar da uzun değildir. İsterseniz biraz daha açalım;

Size 1 ile 60.000 arasındaki muhtelif rakamlardan 30.000 tanesi bulunan bir kart verseler ve önünüze 250 milyon torba koysalar ve deseler ki “elinizdeki karttaki eksik rakamlar bu torbalardan birindeki rakamlarla tamamlanacak, torbaları teker teker kontrol ederek eksik kartınızı tamamlayacak olan torbayı bulun.” Acaba böyle bir şeyi yapabilir miydik? Ya da yapsak kaç senede yapardık?

Bir yumurta hücresi ise bunu bir kaç saatte yapıyor ve neticesinde döllenme meydana gelerek bir canlı oluşuyor. Acaba bu mucizevi fiile Allah’tan başka bir fail gösterilebilir mi?

Ya da Allah inkâr edilirse bu icraat neyle izah edilebilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu