Ehli Kitabın Durumu

6. Ehl-i kitabın cehennem ehli olduğuna dair DÖRDÜNCÜ delil

Ehl-i kitabın ehl-i cehennem olduğuna dair dördüncü delilimiz Bakara suresinin 79. ayetidir. Bu ayet-i kerimede Yahudilerin Tevrat’ı tahrif etmeleri şu şekilde beyan buyrulmuş:

فَوَيْلٌ لِلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هذَا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ لِيَشْتَرُوا بِهِ ثَمَنًا قَلِيلاً فَوَيْلٌ لَهُمْ مِمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ

Kitabı (Tevrat’ı) elleriyle yazıp sonra “Bu, Allah katındandır.” diyen kimselere yazıklar olsun. Bunu az bir menfaat satın alabilmek için yapıyorlar. Ellerinin yazdıklarından dolayı onlara yazıklar olsun! (Bakara 79)

Bu ayet-i kerimede Rabbimiz, Yahudilerin Tevrat’ı değiştirdiklerini açıkça beyan buyurmuş ve “Onlara yazıklar olsun!” demiş.

Yahudilerin Tevrat’ı değiştirdikleri başka ayetlerde de beyan edilmiş. Mesela Bakara suresi 75. ayet-i kerimede şöyle buyrulmuş:

يَسْمَعُونَ كَلاَمَ اللَّهِ ثُمَّ يُحَرِّفُونَهُ مِنْ بَعْدِ مَا عَقَلُوهُ وَهُمْ يَعْلَمُونَ

Onlar Allah’ın sözünü işitirler, sonra onu anladıktan sonra bile bile değiştirirler. (Bakara 75)

Yine Maide suresi 13. ayet-i kerimede şöyle buyrulmuş:

فَبِمَا نَقْضِهِم مِيثَاقَهُمْ لَعَنَّاهُمْ وَجَعَلْنَا قُلُوبَهُمْ قَاسِيَةً يُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَنْ مَوَاضِعِهِ

Sözlerini bozdukları için onları lanetledik ve kalplerini katılaştırdık. Kelimeleri yerlerinden değiştiriyorlar. (Yani Tevrat’ı tahrif ediyorlar.) (Maide 13)

Tevrat’ı tahrif ettikleri Nisa suresi 46. ayette, Maide suresi 41. ayette ve Kur’an’ın başka ayetlerinde de geçiyor. Sözü uzatmamak için bu kadarla iktifa ediyoruz.

Şimdi şunu bir düşünelim:

Tevrat’ın sahibi olan Allah diyor ki: Yahudiler benim kitabımı değiştirdi.

Bu durumda, Yahudilerin şu anda tabi oldukları kitap Allah’ın Hazreti Musa’ya indirdiği Tevrat değil. Mevcut Tevrat’ın kaçta kaçı Allah’a ait, kaçta kaçını Yahudiler elleriyle yazmış; bunu Allah bilir!

Şimdi sorumuz şu:

— Ortada Allah’ın kitabı yokken, Tevrat tahrif edilmişken, ayetleri değiştirilmişken, nasıl olur da tahrif edilen bir kitaba tabi olanlar cennete girebilir? Kaldı ki Allah onlara lanet ettiğini beyan buyurmuş. Allah lanet ettiği kulu cennetine sokar mı?

Allah’ın lanet etmesi demek, rahmetinden mahrum bırakması demektir. Şimdi size soruyorum:

— Rahmetten mahrum bırakılanlar cennete girebilir mi?

— Tevrat’ı tahrif edenler cennete girebilir mi?

— Tahrif edilmiş, Allah’ın hükümleri yok edilmiş bir kitaba tabi olanlar cennete girebilir mi?

— Kur’an’ın ifadesiyle, elleriyle yazdıkları bir kitaba uyanlar cennete girebilir mi?

— Eğer Allah onların Tevrat’la amel etmelerinden razı olsaydı, Kur’an’ı nazil eder miydi?

Allah Kur’an’ı ve Peygamber Efendimiz (a.s.m.)’ı gönderiyor. Demek, mevcut Tevrat’tan ve Yahudilerin hâlinden razı değil. Razı olmadığı insanları cennetine sokar mı? Hayır, asla sokmaz!

Bu söylediklerimizin tamamı Hristiyanlar için de geçerlidir. Çünkü Tevrat gibi İncil de tahrife uğramış ve Allah’ın ayetleri değiştirilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu