Deizm Yanılgısı

Deizm-10. Peygamberliğin delilleri karşısında deistler neden suskundur?

Deizm hakkındaki bu 10. dersimizde, yine bir deistle konuşacak ve onu kendimize muhatap yapacağız. Şimdi deist olan kişiye diyoruz ki: Senin inkâr ettiğin nübüvvet yani peygamberlik vazifesi öyle bir meseledir ki, tek bir peygamberin varlığı ispat edilse, nübüvvet hakikati ispat edilmiş olur.

Yine senin inkâr ettiğin, semavi kitapların indirilmesi öyle bir meseledir ki, tek bir kitabın, Allah’ın kitabı olduğu ispat edilse, Allah’ın kitaplar indirdiği hakikati ispat edilmiş olur.

Bizler, Hz. Muhammed (asm)’ın Allah’ın peygamberi olduğunu ve Kur’an’ın Allah’ın kitabı olduğunu, hazırlamış olduğumuz eserlerle Güneş gibi parlak bir surette ispat ettik. Bu eserleri seyrangah.tv sitemize girip seyredebilirsin ve mutlaka seyretmelisin. Çünkü sen öyle meseleleri inkâr ediyorsun ki, bu inkarın hem bu dünyada hem ahirette başına çok belalar açar. Bu sebeple araştırmalı ve hakkı bulmak için uğraşmalısın. Bizler hazırlama zahmetini bir nimet bilip bu kıymetli eserleri hazırladık. Sen de, “Ya yanılıyorsam, ya peygamberler gelmiş ve kitaplar indirilmişse; ya ahiret varsa, benim halim nice olur?” demeli ve mutlaka seyrangah.tv sitemize girerek bu konuda hazırlanmış eserleri seyretmelisin.

Seyrettiğinde göreceksin ki, Allah peygamberler göndermiştir ve Hz. Muhammed (asm) Allah’ın peygamberidir.

Yine Allah kitaplar göndermiştir ve Kur’an Allah’ın kitabıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu